Özler Haber
Ana Sayfa Manşet, Politika 21 Ocak 2020 104 Görüntüleme

” 2023 YOLUNDA AK PARTİ’NİN MÜHRÜNÜ VURACAĞIZ”

ADANA (ÖZLER HABER )

AK Parti Adana İl Başkanlığı’nın 94.İl Danışma Meclisi Toplantısı yapıldı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, Adana’nın Türkiye’de ki en önemli kentlerden biri olduğunu belirterek, “Cumhurbaşkanımızın bizlere emanet ettiği şehir için çalışıyoruz. İnşallah var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir de, “2020’de göreceksiniz Türkiye aşını büyütmeye devam edecek” derken, AK Parti Adana İl Başkanı Mehmet Ay ise, “Adana’ya 2023 yolunda AK Parti’nin mührünü vuracağız. Bir daha yıkılmamak üzere Adana’yı AK Parti’nin kalesi yapacak, anahtarı da Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a teslim edeceğiz”dedi.


Yüreğir Kültür Merkezi’nde yapılan danışma meclisi toplantısına AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Jülide Sarıeroğlu ve Erkan Kandemir, AK Parti Adana Milletvekilleri Tamer Dağlı, Abdullah Doğru, Mehmet Şükrü Erdinç, Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, AK Parti Adana İl Başkanı Mehmet Ay ve çok sayıda partili katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan AK Parti Adana İl Başkanı Mehmet Ay, katılımcılara teşekkür etti.

‘AK PARTİ KARDEŞLİKLE MÜHÜRLENMİŞTİR’
‘Kıymetli yol arkadaşlarım’ diyerek sözlerine başlayan Ay, “Sayın Cumhurbaşkanımız AK Parti’yi, kurarken ‘Artık Türkiye’de hiçbir şey eskisi gibi olmayacak’ demişti. O kuruluş parolası, bugün Türkiye’nin bugünkü kazanımlarının şifrelerini bize açıklar. O kuruluş parolasının arkasındaki itici gücün adı ise teşkilattır. AK Parti birbirine kenetlenmenin, kardeşlikle mühürlenen gönüllerin, aynı yolda yürüme ahlakının sarsılmaz iradesinin tezahürüdür. AK Parti bu yönüyle bir teşkilat partisidir.” dedi. Ay, şunları söyledi:


‘AK YÜREKLERİN PARTİSİDİR AK PARTİ’
“Teşkilat partisi olmak, Adana’nın sıcak bir gününde bir düğünde kardeşinin mutluluğunu paylaşmaktır.Teşkilat partisi olmak, portakal çiçeği kokan bu güzel şehirde bir gencin, gençlik kollarında başlayan hikayelerinin ana kademede devam etmesidir.Teşkilat partisi olmak hiç unutmamaktır, hatırda tutmaktır, içtiğinin bir kahvenin, bir yudum çayın kırk yıl hatrı olmasıdır…
Teşkilat partisi olmak vefadır.
Vefaya sahip çıkan, siyaset binasının temeline vefayı koyan AK yüreklerin partisidir AK Parti…
Biz de bu anlayışla göreve geldiğimizde, listemizi oluştururken vefayı, başarı kriterlerini ve adanmışlığı merkeze aldık.

Bu çerçevede oluşturduğumuz liste; AK Parti’nin Adana’daki en kapsayıcı listesidir.”


‘ADANA TÜRKİYE’NİN SİYASİ AYNASIDIR’
Sözlerine “Adana Türkiye’nin siyasi aynası olmaya devam ediyor” diyerek devam eden AK Parti Adana İl Başkanı Mehmet Ay, “Bugün diğer büyükşehirlerde yaşanan kısır muhalefet hezeyanlarını Adana uzun yıllardır yaşıyor. Gündemde olan bir örnekle meseleyi şöyle açıklayabiliriz.Türkiye’nin yüzakı projelerinden biri olan Kanal İstanbul’u hükümetimiz Cumhurbaşkanımızın liderliğinde inşa etmek istiyor. Muhalefet kanadı 50 yıllık “istemezük” türküsünü çığırıyor. Bakın dikkatinizi çekerim, daha iyisini yapalım, bir alternatif sunalım demiyorlar.Taş üstüne taş koymak yerine laf üstüne laf koyuyorlar.
Bir yanda küresel bir vizyonla büyük bir iddia güden AK Parti, diğer tarafta neyi neden istemediğini bile bilmeyen bir muhalif kanat…
İşte Adana bu sıkıntıları uzun yıllardır yaşıyor” dedi.
‘ADANA HİZMET SANCILARI ÇEKİYOR’
Ay, yıllardır AK Belediyecilik ile tanışamayan Adana’nın, bugün hizmet sancıları ve etkin bir şehircilik yönetiminden uzak bir şekilde kaderine terk edilmeye çalışıldığını belirterek konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Şükür ki Cumhurbaşkanımızın iradeleri, AK Parti’mizin kurmayları sayesinde bu art niyetli ve basiretsizlik kokan çabaları boşa çıkarıyoruz.
Adana için yüreğimizi ortaya koyuyor şehrimizi vizyonsuzluk ve yetersizliğe teslim etmiyoruz. Şimdi Adana’nın önünde yeni bir fırsat var. 7. Olağan Kongre sürecimizi ‘Adana İçin İnandığın Yolda Yürü’ diyerek başlattık. Delege seçimlerimizi tamamladık.Önümüzdeki günlerde de ilçe kongrelerimiz başlatacağız.

Birlik ve beraberlik içinde hareket ederek gerçekleştireceğimiz ilçe kongreleri ile kadın ve gençlik kollarımızın kongreleri halkımız ile yeniden kucaklaşmamıza vesile olacak.
Kongrelerimizin şimdiden partimiz ve memleketimiz adına hayırlara vesile olmasını diliyorum.
Partimizin kuruluşundan bugüne, inandığımız değerleri korumak için çıktığımız bu kutlu yürüyüşte, milletimizin gösterdiği istikameti kendimize yol bildik ve inandığımız bu yolda yürüyeceğiz.
Siyaseten tali yollara sapanlar, rüzgarda savrulan yapraklar gibi kuruyup gideceklerdir.
Ama AK Parti, dalları geleceğe uzanan köklü bir ağaç gibi Türkiye’nin geleceğine nefes olacaktır.
Siyaseten pusulasını şaşıranlar fırtınanın ortasında yansız ve yönsüz kalacaklardır.
Ama AK Parti ahlakın ve milli iradenin güvenli limanı olacaktır.
Bugüne kadarAdana’da geleceğe dair umutlarımızı büyüttük.
Şimdi o umutlar AK Parti çatısı altında Adana’da bereketli topraklarının gölgesinde boy atacak.

Biz bu hayallere; Adana’nın gençleriyle, kadınlarıyla, esnafıyla, öğrencisiyle, çiftçisiyle, işçisiyle sahip çıkacağız.
Adana, AK Parti’nin yeni soluklarıyla birlikte istihdamı yükselen, bereketi büyüyen, müreffeh ve mutlu insanların birbirine tebessüm ettiği eski günlerine yeniden kavuşacak.
İşte bizim kongrelerimiz bu yönüyle yüzü umuda dönük, yeni bir siyaset çağrısının kongreleridir.
İşte o yüzden diyoruz ki “Adana İçin İnandığın Yolda Yürü…”
Adımlarımız bir.
Yolumuz bir, yönümüz bir, sözümüz bir…
Hep bir ve beraber olacağız.
Ayrıştırmayacak kucaklayacağız.
Dışarda bırakmayacak, bağrımıza basacağız.
Küstürmeyecek, gönüllere yolculuk yapacağız.
Sefaya değil cefaya talip olacağız…
Ve Adana’ya 2023 yolunda AK Parti’nin mührünü vuracağız.
Bir daha yıkılmamak üzere Adana’yı AK Parti’nin kalesi yapacak, anahtarı da Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a teslim edeceğiz…”


‘ADANA CUMHURBAŞKANIMIZIN BİZE EMANET ETİĞİ ŞEHİR’
Daha sonra, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Jülide Sarıeroğlu, Erkan Kandemir ve milletvekilleri konuşma yaptı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, Adana’nın Türkiye’de ki en önemli kentlerden biri olduğunu belirterek, “Bizim için bu toplantı çok kıymetli. Toplantılarımız 2023’e kadar güçlü bir şekilde devam edecek. AK Parti teşkilatlarımız Adana’da çok vefakar teşkilatlar. Ben de bir buçuk senedir Adana sokaklarında geziyoruz. Cumhurbaşkanımızın bizlere emanet ettiği şehir için çalışıyoruz. İnşallah var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.
‘FAİZLER DÜŞÜŞ GÖSTERİYOR’
Sarıeroğlu, 2020 yılının Türkiye’de ekonomi anlamında çok güçlü olacağını söyledi.  “Enflasyon oranları düşüş eğilimine girdi, döviz kurları stabil hale geldi, faizler düşüş gösteriyor” diyen Sarıeroğlu, “24 Haziran’dan sonra spekülasyonlar yapılmıştı. O medet umanların hiçbirinin umdukları yaşanmadı. Borsa İstanbul’un ihracatta rekor kırdığında Adana’nın da tekstil anlamında katkısı büyüktür” ifadelerini kullandı.
‘TEMSA’YI TAKİP EDİYORUZ’
Sarıeroğlu, üretimi durduran Temsa’ya da değinerek, “Buraya geldiğimizde Temsa’dan arkadaşlarımı gördüm. Şehrimizle ilgili yakın konuların takibindeyiz. Adanamızda bir konu varsa bizim bunu takip etmememiz mümkün değil. Temsa’yı da takip ediyoruz” açıklamasını yaptı.

‘2020 YILI ŞAHLANIŞ YILI OLACAK’
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir de yaptığı konuşmada, AK Parti’nin 18 yılda Türkiye’de çok fazla hizmeti hayata geçirdiğini söyledi. “Beraber güçlendik. Çok sıkıntılardan geçtik ve bugünlere geldik” diyen Kandemir, “Cumhurbaşkanımız ‘Birileri 2019 yılı bozgun yılı olacak diye hesap ettiler, başaramadılar’ dedi ve ardından ‘2020 şahlanış yılı olacak’ müjdesini verdi.
Türkiye için çok fazla operasyon düzenlendiğini ancak hiçbirinin başarılı olamadığını kaydeden Kandemir, daha sonra şunları kaydetti:

“Hafızalarımızı taze tutmak lazım. Hatırlayın, 17-25 Aralık’ta milletin iradesini düşürebilir miyiz diye düğmeye bastılar ve muvaffak olamadılar. Gezi de 3-5 ağacı bahane ettiler ama başaramadılar. Çukurlar kazdılar ve muvaffak olamadılar. Bölgede yaşayan Kürt vatandaşlarımız bunlara itibar etmediler. Biz bu memlekete sevdalıyız dediler ve onları ellerinin tersiyle itip kenara koydular. Ülkeye çukur kazan teröristler o çukurlara gömüldüler. 15 Temmuz’da ülkeyi işgale geldiler ama yine muvaffak olamadılar. Ekonomiyle bir darbe yaparız diye düşündüler, dolar 10-15 lira olacak dediler ama başarılı olamadılar. Sınırımızın hemen yanında terör devleti kurmak istediler, teröristlere binlerce tır silah tutuşturdular ama onda da başarılı olamadılar.”

‘ANA MUHALEFETİMİZİ MİLLİLEŞTİREMEDİK’
Ana muhalefet partisine de yüklenen Erkan Kandemir, “Bütün bunlar yaşanırken acaba ana muhalefet lideri neredeydi. Hangi tarafta durdu. Bunca Türkiye düşmanını aynı tetikte, aynı cephede buluşturan neydi ve ülkenin ana muhalefeti neredeydi. AK Parti kadroları bedel öderken ana muhalefet neredeydi. Aynı kötülükte buluşurken birileri ülkenin ana muhalefeti milli bir zeminde mi durmuştu yoksa o cephenin zeminine su mu taşımıştı. Her şeyi millileştirdik ama ana muhalefetimizi millileştiremedik” açıklamasını yaptı.

‘BİRİLERİ FELAKET TELLALLIĞI YAPTI’
AK Parti kadrolarının gönlünü sürekli ferah ve geniş tuttuğunu belirten Kandemir, 2020 yılının Türkiye’de büyümenin devam edeceğini söyleyerek, “Bunlar ötekileşsin diye gayret gösterirken AK Parti ve onun kadroları gönlünü geniş tutarak başardık derken birileri felaket tellallığı yaptı. Bu ülkeden bir şey olmaz diyen zihniyeti anlatmamız lazım. 2019 kolay bir yıl değildi. Sıkıntılar yaşadık ama geride kaldı. 2020’de göreceksiniz Türkiye aşını büyütmeye devam edecek. Türkiye, gençlerine iş bulmaya devam edecek. Türkiye 18 senede olduğu gibi AK Parti ile çıtasını yukarı çıkartacak. Biz ülkemizi daha güzel yarınlara taşıyacağız” ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından danışma meclisi basına kapalı devam etti.

(Hbr-rsm,Haydar Şengül)

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

malatya bayan escort bursa bayan escort antalya bayan escort konya bayan escort