Ana Sayfa Manşet, Politika 28 Ağustos 2017 1030 Görüntüleme

“Acil çözüm” Çağrısı!

MHP Genel Başkan Yardımcısı Adana Milletvekili Prof. Dr. Mevlüt Karakaya, elektrik dağıtım şirketlerinin kamu kurumlarının hizmet ve yatırım süreçlerinde sorumluluklarını yerine getirmediği için sorunlar yaşandığını söyledi.

ADANA – Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Adana Milletvekili Prof. Dr. Mevlüt Karakaya, “Elektrik enerjisinin dağıtımının özelleştirilmesinin ardından birçok firma, kamu kurumlarının eliyle yapılan yatırım ve hizmetlerde, üzerlerine düşen sorumluluğu yerine getirmediği için ciddi sorunlar yaşanıyor” dedi.

BÜYÜKŞEHİR YAPTI, ÖZEL SEKTÖR BAKTI

Karakaya, vatandaşların, Adana’ya bağlı Karaisalı ilçe sınırları içinde iki ayrı yolda elektrik dağıtım firmasının sorumluluğunu uzun süredir yerine getirmediği yönündeki şikâyetlerini Meclis gündemine taşıyacak. Edinilen bilgilere göre, yaklaşık 17 kilometrelik Karaisalı-Yerköprü- Varda Köprüsü’ne kadar olan toprak yol, Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından genişletilerek asfaltlandı. 50 civarında köy ve mahallenin yararlandığı 16 kilometre olan Bekirli-Eğlence- Aladağ hattında da düzleştirme yapan Büyükşehir Belediyesi, asfalt dökümü için elektrik dağıtım firmasının yol ortasında kalan ve kazalara davetiye çıkaran direkleri kaldırmasını bekliyor. Yol çalışmasından çok önce bilgi verilmesine rağmen ilgili firmanın, birinci hatta iki yıldır, ikinci hatta ise altı aydır direklerle ilgili çalışma yapmadığı öğrenildi.

YOLDA KALAN DİREKLERİN İPTAL EDİLMESİ GEREK

Mevlüt Karakaya, kendisine iletilen soruna ilişkin “Yerköprü-Varda Köprüsü hattında birkaç yerde, Bekirli-Eğlence-Aladağ hattında ise onlarca noktada elektrik direkleri sökülmeyi bekliyor. Mevcut durum, söz konusu firmanın keyfiyeti yüzünden araç trafiğini engellemekte, ulaşım hizmetinin kalitesini düşürmekte ve kazalara davetiye çıkarmaktadır. Buna kimsenin hakkı yoktur. Vatandaşların korkulu rüyası haline gelen bu direklerin ivedi olarak iptal edilmesi, elektriğin daha güvenli noktalardan iletilmesi gerekmektedir” diye konuştu.

KARAKAYA, SORUNU TBMM GÜNDEMİNE TAŞIYACAK

Hizmet ve yatırım süreçlerinde özel sektör-kamu sektörü arasındaki uyumun önemine vurgu yapan MHP Genel Başkan Yardımcısı Adana Milletvekili Mevlüt Karakaya, “Diğer birçok yerde olduğu gibi Karaisalı’da da yaşanan problemin temelinde, özel sektörün kamu hizmeti sürecinde yapmakla sorumlu olduğu görevlerde keyfî davranmasından kaynaklanıyor. Elektrik enerjisinin dağıtımının özelleştirilmesinin ardından birçok firma, kamu kurumlarının eliyle yapılan yatırım ve hizmetlerde, üzerlerine düşen sorumluluğu zamanında yerine getirmediği için ciddi sorunlar yaşanıyor. Bariz şekilde uyumsuzluk sorunu görülüyor. Yasal boşluk mu var, sözleşmelerden mi kaynaklanıyor, sebebi her ne ise; buna acilen bir çözüm üretilmesi gerekiyor.” dedi.

Karakaya, yazılı soru önergesiyle yaşanan sorunu TBMM gündemine taşıyacağını bildirdi.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.